Franse Joodse studenten klagen Twitter aan

Vervangende afbeelding voor wanneer er geen afbeelding beschikbaar is met de tekst: Geen afbeelding beschikbaar.

De Franse organisatie van Joodse studenten UEJF klaagt Twitter aan voor 50 miljoen euro. Het bedrijf wil ondanks een gerechtelijk bevel niet bekendmaken wie er vorig jaar antisemitische tweets verstuurden. De studenten van UEJF willen dat nu alsnog gerechtelijke afdwingen, zo melden diverse media.

UEJF diende de aanklacht afgelopen week in bij de rechtbank in Parijs. Op 24 januari beval een andere rechter Twitter al om de namen vrij te geven van de mensen die de anti-haatwet in Frankrijk hadden overtreden met hun antisemitische tweets. Twitter weigerde echter hun namen te noemen. Volgens het sociale mediaconcern is het niet gehouden aan de Franse wet maar aan de Amerikaanse. De vrijheid van meningsuiting zou daarbij voorop staan.

De advocaat van UEJF vond echter dat gebruikers in Frankrijk zich moeten houden aan de eigen strenge wetten tegen racisme. De rechter gaf de klagers toen gelijk, maar er zijn nog steeds geen identiteiten onthuld. De kwestie draait om tweets met de hashtag ‘unbonJuif’, wat ‘een goede Jood’ betekent. Met die hashtag werden allerlei grappen over de Holocaust en andere beledigende tweets verstuurd.

Bron: De Volkskrant

Beeldmerk Jonet.nl.Waardeert u dit artikel?

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Donatie
Betaalmethode
American Express
Discover
MasterCard
Visa
Maestro
Ondersteunde creditcards: American Express, Discover, MasterCard, Visa, Maestro
 
Kies uw betaalmethode

Wil je meer informatie of een hoger bedrag doneren? Ga naar jonet.nl/doneren

Categorie:

Home » Nieuws » Wetenschap en digitaal » Franse Joodse studenten klagen Twitter aan