‘Gaza voor bijna helft kiezers belangrijk bij verkiezingen’
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober zal 42 procent van de kiezers Gaza laten meewegen in zijn stem. Voor 39 procent speelt het onderwerp weinig tot helemaal geen rol. Dat blijkt uit onderzoek in opdracht van de ngo’s zoals PAX en Amnesty International. Ook zou een meerderheid van de Nederlanders vinden dat Israël ‘genocide’ pleegt in de Gazastrook. Onderzoeksbureau Motivaction voerde de opdracht.
De ngo’s, die als pro-Palestijns te boek staan, wilden weten hoe het publiek in aanloop naar de verkiezingen tegen Israël en Gaza aankijkt. Duizend mensen werden ondervraagd en er zou sprake zijn geweest van een representatieve steekproef. Zeker 54 procent van de ondervraagden denkt dat Israël ‘genocide’ pleegt, terwijl twaalf procent dat niet zo ziet. In april was 48 procent ervan overtuigd dat er sprake is van ‘genocide’.
Ondervertegenwoordigd
Steeds meer mensen antwoorden niet langer dat ze het niet weten of geen mening hebben waar het over Israël en Gaza gaat. Volgens Motivaction vormde deze groep in april, bij het laatste onderzoek, een significante oververtegenwoordiging met 29 procent. Thans is er sprake van een significante ondervertegenwoordiging met twintig procent, zo heet het.
Wapens
Volgens het onderzoek willen de meeste respondenten dat het demissionaire kabinet meer doet tegen Israël. Zo zou 57 procent een handelsboycot tegen het land willen en is 54 procent voor het beëindigen van handelsvoordelen van Israël in de EU. Zeker 53 procent van de ondervraagden zou geen wapenexport meer willen naar Israël.
Minder steun
PAX is tevreden met het onderzoek en beweert dat de Nederlandse bevolking een rode lijn trekt, zo laat directeur Rolien Sasse aan NRC weten. Zeker 28 procent van de respondenten vindt de huidige reactie van de Nederlandse regering goed of vindt dat Israël meer steun verdient. Volgens 48 procent van de ondervraagde Nederlanders moet het demissionaire kabinet Israël minder steunen dan nu gebeurt.
Waardeert u dit artikel?
Doneer hier dan een klein bedrag. Jonet.nl is een journalistiek platform dat zonder giften niet kan bestaan. Wij danken u bij voorbaat.
Wil je meer informatie of een hoger bedrag doneren? Ga naar jonet.nl/doneren





