Groep zwemt van Cyprus naar Israël

Vervangende afbeelding voor wanneer er geen afbeelding beschikbaar is met de tekst: Geen afbeelding beschikbaar.

Het team, dat bestaat uit Udi Arel, Ori Sela, Doron Amosi, Ben Anosh, Luke Shetbon en Oded Rahav, dook bij de Cypriotische badplaats Phapos in zee. Door samen te zwemmen lukte het om in zes-en-halve dag de Israelische kust te bereiken. Ze moesten wel in dezelfde volgorde blijven zwemmen, aldus de spelregels van het Guinness Book of Records.

Een jacht voer met de groep mee om iedereen in de gaten te houden. Elke zwemmer had een chip, zodat ook in het donker gezien kon worden waar ze zwommen. Het was echter verboden om de boot aan te raken of om beschermende pakken te dragen, dus stond de groep er eigenlijk alleen voor. Uiteindelijk kwamen de Israeli’s veilig en wel aan op de Israelische kust. Het laatste record stond om naam van zes Amerikanen, die 366 kilometer zwommen. De Israeli’s zwommen 380 kilometer.

Met hun actie haalden de zwemmers geld op voor Zalul, een goed doel dat zich inzet voor het behoud van de natuur in de Israelische wateren. “We wilden mensen aanspreken die van de zee en van uitdagingen houden”, aldus zwemmer Ori Sela. “Wij ergeren ons ook aan de vervuiling en het plastic in de zee. Hopelijk komt er hier nu een groter bewustzijn over op”.

Beeldmerk Jonet.nl.Waardeert u dit artikel?

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Donatie
Betaalmethode
American Express
Discover
MasterCard
Visa
Maestro
Ondersteunde creditcards: American Express, Discover, MasterCard, Visa, Maestro
 
Kies uw betaalmethode

Wil je meer informatie of een hoger bedrag doneren? Ga naar jonet.nl/doneren

Categorie:

Home » Nieuws » Groep zwemt van Cyprus naar Israël