Hongaarse Joden eisen boekrollen op
Volgens de Hongaarse rabbijn Slomo Koves gaat het om zo’n drie- tot vierhonderd Thorarollen, duizenden gewaden, Thora-kronen en andere voorwerpen. Ze staan momenteel opgeslagen in Russische musea.
In een brief aan de Russische autoriteiten pleit Koves voor een formele inventarisatie, om daarna over te kunnen gaan tot overdracht van de voorwerpen: “Als we niet spreken over de geroofde Hongaarse kunst, kunnen we op zijn minst spreken over de gestolen voorwerpen die belangrijk zijn voor de Joodse gemeenschap. Er is geen twijfel mogelijk over het eigendomsrecht van deze Thorarollen.”
De Hongaarse minister van Buitenlandse Zaken werkt mee aan het initiatief en noemt het ‘van groot nationaal belang voor het hele land’. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het verzoek onmiddellijk afgewezen.
Waardeert u dit artikel?
Doneer hier dan een klein bedrag. Jonet.nl is een journalistiek platform dat zonder giften niet kan bestaan. Wij danken u bij voorbaat.
Wil je meer informatie of een hoger bedrag doneren? Ga naar jonet.nl/doneren