Israëli’s overvallen door zandstorm

H yams (dv)

In Israël en andere delen van het Midden-Oosten woedt een zware zandstorm. Israëli’s moeten binnen blijven en hun ramen en deuren sluiten, zo zegt de regering in Jeruzalem. Ouderen, kinderen en zwangere vrouwen moeten sowieso binnen blijven, want zij behoren tot de kwetsbare groepen. Scholen houden hun leerlingen binnen en ook bejaardentehuizen laten niemand buiten komen.

In de nacht van maandag op dinsdag werd het Israëlische luchtruim bedekt door een laag  bruin zand. Vliegtuigen moeten aan de grond blijven, zo is het advies. De storm raast over het land vanuit het noordoosten. Het zand komt waarschijnlijk voort uit de woestijn in Syrië en Irak. Meteorologen verwachten dat de storm tot woensdagochtend blijft aanhouden. Daarna moet het weer  stormvrij zijn.

Het meeste zand ligt in Jeruzalem, het zuiden van de West Bank en op de Golan Hoogvlakte. Ook Libanon, waaronder de Bekaa-vallei, is getroffen door de storm. Zeker tachtig Libanezen hebben het zand ingeademd en kampen met medische problemen. Vanuit Israël zijn dergelijke berichten nog niet bekend. Nadat de storm gaat liggen, volgt er een hittegolf in Israël, die naar alle waarschijnlijkheid tot zaterdag zal duren.

Beeldmerk Jonet.nl.Waardeert u dit artikel?

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Donatie
Betaalmethode
American Express
Discover
MasterCard
Visa
Maestro
Ondersteunde creditcards: American Express, Discover, MasterCard, Visa, Maestro
 
Kies uw betaalmethode

Wil je meer informatie of een hoger bedrag doneren? Ga naar jonet.nl/doneren

Categorie:

Home » Nieuws » Israël » Israëli’s overvallen door zandstorm