Oeganda neemt uitgezette Afrikanen niet op

beeld: dreamtime
beeld: dreamtime

Oeganda ontkent dat het land een overeenkomst met Israël zou hebben om duizenden Afrikanen op te nemen. Israël wil 50.000 illegalen uit Eritrea en Sudan het land uit zetten. Volgens ingewijde bronnen zouden deze mensen naar Oeganda gaan.

“We zijn ons niet bewust van zo’n deal. Oeganda zou ook nooit aan zoiets meewerken”, aldus een woordvoerder van het Oegandese ministerie van Buitenlandse Zaken. De meeste Afrikaanse immigranten zijn Israël na 2006 via Egypte binnengekomen. Volgens de Israëlische minister van Binnenlandse Zaken worden de immigranten eerst aangemoedigd zelf te vertrekken.

In de jaren tachtig bracht Israël zelf duizenden Ethiopische en Eritrese Joden over naar het Beloofde Land. Ook in de daaropvolgende decennia bleven Joden uit de hoorn van Afrika komen. Deze migratiestroom kwam deze week na bijna dertig jaar tot een einde. Het opnemen van deze Joden heeft een aanzuigende werking gehad op niet-Joden uit Afrika, die veelal vanuit Soedan te voet naar Israël kwamen om asiel aan te vragen.

Beeldmerk Jonet.nl.Waardeert u dit artikel?

Donatie
Betaalmethode
American Express
Discover
MasterCard
Visa
Maestro
Ondersteunde creditcards: American Express, Discover, MasterCard, Visa, Maestro
 
Kies uw betaalmethode
Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Wil je meer informatie of een hoger bedrag doneren? Ga naar jonet.nl/doneren

Categorie:

Home » Nieuws » Oeganda neemt uitgezette Afrikanen niet op