OM heeft 122 verdachten ‘Jodenjacht’ in beeld

Verdachte 7 november (beeld: Opsporing Verzocht, AVROTROS, Politie)

Het onderzoek naar de rellen van 7 op 8 november 2024 in Amsterdam, vaak ook de ‘Jodenjacht’ genoemd, loopt door. Het Openbaar Ministerie (OM) meldt dat het nog 122 verdachten in beeld heeft, maar dat van hen de naam en achtergrond onbekend zijn. Nog eens 36 mensen zijn geïdentificeerd. Tien daarvan hebben inmiddels voor de rechter gestaan.

Het overgrote deel van de verdachten bestaat uit relschoppers en sympathisanten van de Palestijnen. Circa tien verdachten zijn vermoedelijk fan van Maccabi Tel Aviv, de Israëlische club die op 7 november tegen Ajax speelde in de Johan Cruijff ArenA. Inmiddels zijn tien anderen, allen zijn kritisch op of tegen Israël, berecht. Op woensdag staan nog eens vier verdachten voor het hekje van de Amsterdamse rechter.

Persbericht

Het OM deed er woensdagochtend een uitgebreid persbericht uit over de stand van zaken in het onderzoek. Daaruit blijkt dat de politie ‘tienduizenden uren aan beeldmateriaal heeft bestudeerd en geanalyseerd om verdachten te identificeren’. Momenteel gaat het om het identificeren va verdachten die ‘de zwaarste geweldshandelingen hebben verricht, zoals het slaan en schoppen van personen’.

Opsporing Verzocht

Stilgestaan wordt bij Opsporing Verzocht. Het misdaadprogramma, waarin het publiek altijd wordt opgeroepen om de politie een handje te helpen bij de opsporing van verdachten, heeft eind 2024 aandacht besteed aan de rellen. Dertig personen, aldus het OM, zijn in beeld gekomen in het programma. Ze worden ervan verdacht ‘geweld te hebben gebruikt tegen personen of goederen tijdens de ongeregeldheden rond de wedstrijd’.

Rellen

In Amsterdam vonden op 7 en 8 november 2024 ernstige rellen plaats rond de wedstrijd tussen Ajax en Maccabi Tel Aviv. Israëlische supporters werden opgejaagd door voornamelijk jonge mannen met een islamitische achtergrond. De term ‘Jodenjacht’ werd door daders zelf gebruikt, onder meer omdat ze ook zelf actief op zoek gingen naar Joden in de stad. Amsterdam kreeg door de rellen veel negatieve aandacht, zowel nationaal als internationaal.

Beeldmerk Jonet.nl.Waardeert u dit artikel?

Donatie
Betaalmethode
American Express
Discover
MasterCard
Visa
Maestro
Ondersteunde creditcards: American Express, Discover, MasterCard, Visa, Maestro
 
Kies uw betaalmethode
Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Wil je meer informatie of een hoger bedrag doneren? Ga naar jonet.nl/doneren

Categorie:

Home » Nieuws » OM heeft 122 verdachten ‘Jodenjacht’ in beeld