Onno Hoes: te weinig aandacht voor homo’s 4 mei

Vervangende afbeelding voor wanneer er geen afbeelding beschikbaar is met de tekst: Geen afbeelding beschikbaar.

In zijn toespraak tijdens Dodenherdenking in Oss vroeg oud-politicus Onno Hoes om meer aandacht voor het leed van homo’s tijdens de Tweede Wereldoorlog. Het is volgens hem belangrijk dat ook het thema van homo’s, lesbiennes en transseksuelen op 4 mei bespreekbaar wordt gemaakt. “Voor velen voelt het niet dat homoseksuelen ook oorlogsslachtoffers zijn.”

Hoes sprak in Oss omdat die stad dit jaar samen met Den Bosch organisator is van Roze Zaterdag. “Ik was verrast en vereerd dat de gemeente Oss mij, met het Roze Jaar en mijn Joodse achtergrond in het achterhoofd, heeft gevraagd om dit jaar de speech te houden die voorafgaat aan de twee minuten stilte,” aldus Hoes tegen de organisatie van Roze Zaterdag.

De Joodse familie van Hoes heeft het moeilijk gehad in de oorlog. Zo was zijn moeder op meerdere plekken in Amsterdam ondergedoken. Hij legde bij het oorlogsmonument aan de Nieuwe Hescheweg in Oss de link met nu. “Er wordt nog altijd gediscrimineerd en deze periode van herdenken en vieren is ervoor om dat te benoemen. Er is veel aandacht voor Joden, maar te weinig voor homoseksuelen. Dat het LHBT-thema echt bespreekbaar wordt gemaakt op 4 mei, is dus van groot belang.”

Beeldmerk Jonet.nl.Waardeert u dit artikel?

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Donatie
Betaalmethode
American Express
Discover
MasterCard
Visa
Maestro
Ondersteunde creditcards: American Express, Discover, MasterCard, Visa, Maestro
 
Kies uw betaalmethode

Wil je meer informatie of een hoger bedrag doneren? Ga naar jonet.nl/doneren

Categorie:

Home » Nieuws » Onno Hoes: te weinig aandacht voor homo’s 4 mei