Onrust om comeback ‘antisemitische taxichauffeur’
In Amsterdam is onrust ontstaan over de aankondiging van Mekki Aulad Ahmed. De taxichauffeur die na de Maccabi-rellen van 2024 stelde dat hij en zijn collega’s niet aan het woord zouden zijn geweest. Zij spreken vaak niet van een ‘Jodenjacht’ maar een ‘Arabierenjacht’. Na vorig jaar na veel protest van het programma te zijn gehaald, mag hij dit jaar wel weer spreken op de anti-discriminatiedemo van 21 maart. Vooralsnog is zijn aangekondigde comeback nog niet teruggedraaid.
Onder andere Amnesty International en anderen zijn verbonden aan de manifestatie op de Dam, die zaterdag plaatsvindt. Daar zal Mekki Aulad Ahmed ook spreken, de taxiwoordvoerder die Hamas-propaganda deelde op zijn socials en er anti-Joodse ideeën op nahoudt. Het Comité 21 maart, een links anti-fascistisch comité dat zich naar eigen zeggen inzet tegen discriminatie, heeft hem weer op het affiche gezet.
Taxiwoordvoerder
VVD-deelraadslid Michael Vis maakte het donderdag aanhangig op X.com. ‘Antisemitische “taxiwoordvoerder” Mekki Aulad Ahmed nu opnieuw aangekondigd als spreker op “De landelijke demonstratie tegen fascisme en racisme” georganiseerd door Comité 21 maart. Linkse politieke partijen steunden deze demo vorig jaar kritiekloos. Zelfs wethouders’, aldus Vis.
Oudshoorn
Verder stelt het deelraadslid uit stadsdeel Zuid het vreemd te vinden dat bepaalde ngo’s zich aan deze demonstratie verbinden. ‘Is het heel gek als ik stel dat de directeur van Amnesty International, Dagmar Oudshoorn, niet het podium zou moeten willen delen met deze man, maar zich juist publiekelijk tegen zijn aanwezigheid zou moeten keren?’ Van Oudshoorn is nog geen reactie gekomen.
Onrust
Op sociale media is onrust ontstaan onder pro-Joodse gebruikers. Zij schreeuwen moord en brand over de komst van Ahmed, waar ze ook redenen toe hebben, gezien de uitingen van hem in het verleden. Op zijn account deelt hij complottheorieën zoals 9/11-complotten, filmpjes die stellen dat Joden de westerse beschaving omver zouden willen werpen. Ook vergelijkt hij premier Benjamin Netanyahu van Israël met Adolf Hitler.
Trekpop
Ahmed schakelt Israël gelijk aan het Derde Rijk van de nazi’s, wat puur antisemitisme is volgens de internationale IHRH-antisemitisme-definitie. Ook was 7 oktober 2023, de dag waarop Hamas-terroristen meer dan 1.200 Israëli’s en buitenlanders afslachtten, positief volgens deze woordvoerder van de taxichauffeurs. Verder staat hij erom bekend Amerika als trekpop van Israël te zien.
Marokkanen
Daarnaast verheerlijkte Ahmed Jahjah Sinwar, de Hamas-leider die in de zomer van 2024 werd geliquideerd door Israël. Los daarvan bracht hij de ‘Jodenjacht’ van 7 en 8 november van dat jaar in verband met Marokkanen tegen Israël, zie beneden. Nadat Vis dit alles aanhangig had gemaakt en het Centraal Joods Overleg (CJO) er een punt van maakte, werd Ahmed van het programma van de demo van vorig jaar gehaald.
Comeback
Nu keert de taxiwoordvoerder terug op hetzelfde evenement, opnieuw als een van de hoofdsprekers. Linkse politici in de Amsterdamse gemeenteraad en in het college van burgemeester en wethouders blijven stil, ondanks de verontwaardiging die wederom is ontstaan. Er is nog een dag te gaan voor de organisatie om tot inkeer te komen en deze antisemitische complotdenker weer van het affiche te halen.

Waardeert u dit artikel?
Doneer hier dan een klein bedrag. Jonet.nl is een journalistiek platform dat zonder giften niet kan bestaan. Wij danken u bij voorbaat.
Wil je meer informatie of een hoger bedrag doneren? Ga naar jonet.nl/doneren






