Vorden herdenkt gevallen Duitse soldaten toch niet

Vervangende afbeelding voor wanneer er geen afbeelding beschikbaar is met de tekst: Geen afbeelding beschikbaar.

In Vorden zouden, net als vorig jaar, gesneuvelde Duitse soldaten worden herdacht. De gemeente Bronckhorst, waar Vorden onder valt, kondigde dit in februari al aan. Maar nu gaat dat onderdeel van de herdenking niet door vanwege een mogelijk protest van de anti-fascistische club AFVN. Zij zouden hebben gedreigd om de plechtigheid te verstoren. Volgens de gemeente dreigde de waardigheid van de herdenking door het aangekondigde protest van de anti-fascisten in gevaar te komen. 

Wel mogen de anti-fascisten de herdenking in stilte bijwonen, zo stelt het lokale comité 4 en 5 mei. “We willen in Vorden een kleine groep Duitse vrienden ontmoeten”, zei een woordvoerdervanmiddag. Eerder liet hij weten pas na overleg met de gemeente Bronckhorst te besluiten of de AFVN bij de herdenking aanwezig is. Dat overleg is nog niet geweest. Volgens de woordvoerder is het niet de bedoeling met teksten of pamfletten aandacht te vragen voor standpunten van de AFVN.

De gemeente benadrukt dat het besluit niets te maken heeft met de beslissing van het Nationaal Comité 4 en 5 mei om voortaan alleen nog de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog te herdenken op 4 mei. Vanochtend verklaarden de directeuren van het comité dit in het Radio 1 Journaal. 

Beeldmerk Jonet.nl.Waardeert u dit artikel?

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Donatie
Betaalmethode
American Express
Discover
MasterCard
Visa
Maestro
Ondersteunde creditcards: American Express, Discover, MasterCard, Visa, Maestro
 
Kies uw betaalmethode

Wil je meer informatie of een hoger bedrag doneren? Ga naar jonet.nl/doneren

Categorie:

Home » Nieuws » Vorden herdenkt gevallen Duitse soldaten toch niet