Asjer Waterman als rabbijn aangetreden
Joods Nederland heeft er een rabbijn bij. Zijn naam is Asjer Waterman en hij is afgelopen zondag geïnstalleerd. Dat gebeurde in de sjoel van de Liberaal Joodse Gemeente (LJG) Amsterdam. Waterman ontving zijn semicha, de rabbinale bevoegdheid, uit handen van rabbijn Menno ten Brink. Hij is de decaan van het Levisson Instituut, de liberaal-Joodse rabbijnenopleiding in Nederland.
Met deze officiële bekrachtiging rondde Waterman zijn opleiding af. In de zomer zal hij in dienst treden als rabbijn van de LJG Den Haag. De semicha-plechtigheid werd bijgewoond door familie, vrienden, collega’s en vertegenwoordigers van LJG-organisaties en -gemeenten. Het Levisson Instituut ziet zijn toetreding tot het rabbinaat als ‘een belangrijke versterking van het liberaal-Joodse leiderschap in Nederland’.
Hebrew University
Waterman werd in 1992 geboren en groeide op in een Joods gezin. Hij studeerde Hebreeuws en Joodse studies aan de Universiteit van Amsterdam en behaalde een master in Non-Profit Management aan de Hebrew University in Jeruzalem. In 2020 begon Waterman aan zijn opleiding tot rabbijn aan het Levisson Instituut. Tijdens zijn studie was hij actief als strategisch adviseur bij Joods Maatschappelijk Werk (JMW).
Roze rabbijn
Ook was Waterman actief als coördinator van Joods Educatief Centrum Crescas in Amsterdam. In deze functies zet hij zich in voor educatie, gemeenschapsopbouw en het versterken van Joods leven in Nederland. Waterman woont in de hoofdstad. Met zijn komst heeft Joods Nederland er ook een ‘roze’ rabbijn bij, iets wat de diversiteit van de gemeenschap weerspiegelt. Hij is de zoon van oud-Crescas-directeur Michel Waterman.
Erkend
‘De rabbijnenopleiding van het Levisson Instituut is een intensief meerjarig traject waarin studenten worden gevormd in klassieke Joodse teksten, liturgie, halacha, geschiedenis, filosofie en ethiek, gecombineerd met praktische training in pastoraat, gemeenschapsleiding en onderwijs. De opleiding is internationaal erkend’, aldus een persbericht van het instituut.
Nieuwe aanwas
Rabbijn David Lilienthal richtte het Levisson Instituut in 2002 op. Het is dé opleiding voor liberaal-Joodse geestelijk leiders in Nederland. ‘Het instituut leidt rabbijnen, voorzangers en andere religieuze professionals op voor een breed en veelzijdig werkveld binnen de Joodse gemeenschap’. Door het instituut kunnen nieuwe rabbijnen worden opgeleid. Thans is Marianne van Praag de rabbijn van de LJG Den Haag.
Waardeert u dit artikel?
Doneer hier dan een klein bedrag. Jonet.nl is een journalistiek platform dat zonder giften niet kan bestaan. Wij danken u bij voorbaat.
Wil je meer informatie of een hoger bedrag doneren? Ga naar jonet.nl/doneren




