Bill Clinton eert Anne Frank

Vervangende afbeelding voor wanneer er geen afbeelding beschikbaar is met de tekst: Geen afbeelding beschikbaar.

De Amerikaanse ex-president Bill Clinton plantte afgelopen vrijdag een zaailing van de ‘Anne Frank boom’ in Little Rock, zijn geboorteplaats in de Amerikaanse staat Arkansas. Het boompje is onderdeel van een permanente Anne Frank tentoonstelling in het park dat de in 2004 geopende presidentiële Clinton Bibliotheek omringt.

De zaailing is afkomstig van de in augustus 2010 omgewaaide kastanjeboom waarover de Joodse tiener in haar wereldberoemde dagboek schreef. Zij keek vanuit haar onderduikadres in een achterhuis op de Prinsengracht uit op de boom. Vanuit het niet-geblindeerde zolderraam kon zij de lucht, de vogels en de kastanjeboom zien. In haar dagboek schreef zij drie keer over de boom. De ‘Anne Frank boom’ kreeg wereldwijd nazaten dankzij het zaailingenproject van de Anne Frank Stichting. De stichting verzond elf zaailingen naar een partnerorganisatie in New York. Na drie jaar quarantaine konden de boompjes een definitieve bestemming in de Verenigde Staten krijgen. Inmiddels zijn er zeven boompjes geplant, waaronder één bij het kindermuseum in Indianapolis en één bij het Capitool in Washington.

Het door Clinton geplante boompje wordt omgeven door vijf glazen panelen met daarop gegraveerde citaten, waaronder dit citaat uit het dagboek van Anne Frank (23 februari 1943):

“Wij keken alle twee naar de blauwe hemel, de kale kastanjeboom aan wiens takken kleine druppeltjes schitterden, naar de meeuwen en de andere vogels die in hun scheervlucht wel van zilver leken … Zolang dit bestaat, dacht ik, en ik dit mag beleven, deze zonneschijn, deze hemel waar geen wolk aan is, zo lang kan ik niet treurig zijn.”

Ook een tweede paneel bevat een citaat uit het dagboek. De drie andere panelen betreffen de ongelijke behandeling van de Amerikaanse Indianen in de negentiende eeuw, van Japanse Amerikanen tijdens de Tweede Wereldoorlog en van Afro-Amerikaanse leerlingen van de plaatselijke middelbare school in 1957.

Beeldmerk Jonet.nl.Waardeert u dit artikel?

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Donatie
Betaalmethode
American Express
Discover
MasterCard
Visa
Maestro
Ondersteunde creditcards: American Express, Discover, MasterCard, Visa, Maestro
 
Kies uw betaalmethode

Wil je meer informatie of een hoger bedrag doneren? Ga naar jonet.nl/doneren

Categorie:

Home » Nieuws » Bill Clinton eert Anne Frank