Heller en Jacobs hebben verzoenende ontmoeting

Opperrabbijn Binyomin Jacobs en ex-wethouder Bart Heller (GroenLinks) van Hilversum hebben een verzoenende ontmoeting gehad. De twee schudden elkaar de hand na ‘een openhartig en verhelderend gesprek’. Het persoonlijk onderhoud vond plaats na het aftreden van Heller vanwege een door hem aan een inwoner verzonden mail over de situatie in Gaza.
Heller weigerde het stadhuis van Hilversum oranje te laten belichten, de kleur van de gegijzelde Israëli’s in Gaza, en streef daar een gepeperde mail over aan het gezin dat hem erom had gevraagd. Die brief kwam Jacobs onder ogen, die de burgemeester van de Mediastad benaderde. Ook sprak de opperrabbijn over ‘antisemitisme’ door Heller, die na veel bombarie en gedoe besloot af te treden.
Excuses
De GroenLinkser en opperrabbijn besloten elkaar desalniettemin te treffen voor ene gesprek, dat goed en constructief verliep. Het initiatief tot het gesprek tussen werd genomen door de Limburgse Joodse bestuurder Benoit Wesly, alias Mister Joods Limburg. Heller heeft in het gesprek herhaald dat zijn email ‘een wethouder onwaardig’ was en dat hij deze niet had mogen verzenden. Hij bood zijn excuses aan.
Zorgen
Jacobs heeft het excuses van Heller aanvaard. Wel heeft hij zijn zorg kenbaar gemaakt dat, hoewel strikt genomen de inhoud van de mail niet antisemitisch is, de ‘bestaande anti-Joodse en antisemitische tendensen in de samenleving de tekst hadden kunnen misbruiken’. Jacobs zei ook ‘geen bezwaren te hebben tegen de terugkeer van Heller als wethouder in Hilversum’.
Kanttekening
Wel bracht Jacobs bij dat laatste een kanttekening aan: niet hij maar de Hilversumse raad gaat hierover. Heller bedankte de opperrabbijn het openhartige en verhelderende gesprek. “In deze extreem gepolariseerde tijden is het belangrijker dan ooit om met elkaar in gesprek te blijven en te verbinden. Juist als meningen verschillen, moet de dialoog worden aangegaan, met respect voor ieder mens en ieders mening. Ik wil ook Benoit Wesly hartelijk danken voor het nemen van dit initiatief.”
Waardeert u dit artikel?
Doneer hier dan een klein bedrag. Jonet.nl is een journalistiek platform dat zonder giften niet kan bestaan. Wij danken u bij voorbaat.
Wil je meer informatie of een hoger bedrag doneren? Ga naar jonet.nl/doneren