Israëli’s op Tomorrowland gepakt voor verhoor

Tomorrowland, hoofdpodium 2016 (beeld: Me109zito, wikipedia commons, CCA4.0)

Twee Israëlische burgers die een sterke band hebben met het Israëlische leger (IDF) en op festival Tomorrowland verbleven, zijn maandag opgepakt. Ze werden door de Belgische politie meegenomen en vastgezet voor verhoor. Eerder was door anti-Israël-activist Diyab Abou Jahjah een klacht tegen de twee ingediend. Hij stelt dat ze oorlogsmisdaden zouden hebben begaan.

Het federaal parket heeft de klacht van Abou Jahjah bestudeerd en heeft geoordeeld dat het mogelijk bevoegd is om tot uitvoering over te gaan. Hierna heeft de politie de twee opgespoord en ook verhoord, aldus parket tegen de media. Na afloop zijn de twee vrijgelaten. Ze mogen in principe België verlaten. Meer wil het parket voorlopig niet kwijt.

Actie

Dit weekend kondigde Abou Jahjah zijn actie aan. Hij eiste onderzoek tegen het tweetal. Ze moesten worden opgepakt, hun telefoons moesten worden uitgelezen en ze moesten België niet kunnen verlaten. “Ik verwacht dat België zijn verantwoordelijk neemt”, zei Jahjah. “Ik weet dat het politiek gevoelig ligt, maar dit moet juridisch gedaan worden.”

In Boom

Er zouden volgens de activist ‘tientallen jongemannen uit Israël’ naar Tomorrowland zijn afgezakt om feest te vieren. Allen worden in de gaten gehouden door zijn stichting. “We dienen niet zomaar een klacht in tegen iemand omdat hij soldaat is bij het IDF. Van de tientallen mensen die in Boom zijn, dienen we enkel een klacht in tegen twee specifieke oorlogsmisdadigers.”

Omstreden

De methode van de Hind Rajab Foundation is omstreden. In het afgelopen jaar hebben ze tientallen klachten ingediend in België en daarbuiten tegen aanwezige Israëlische burgers met een band met het IDF. Hoewel de procedures vrijwel niets hebben opgeleverd, moest de Israëlische regering een aantal burgers repatriëren om ze in veiligheid te brengen. Het juridisch ‘jacht maken’ op Israëli’s doet velen in de Joodse wereld denken aan Jodenvervolging en Sjoa van weleer.

Beeldmerk Jonet.nl.Waardeert u dit artikel?

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Donatie
Betaalmethode
American Express
Discover
MasterCard
Visa
Maestro
Ondersteunde creditcards: American Express, Discover, MasterCard, Visa, Maestro
 
Kies uw betaalmethode

Wil je meer informatie of een hoger bedrag doneren? Ga naar jonet.nl/doneren

Categorie: |

Home » Nieuws » Israëli’s op Tomorrowland gepakt voor verhoor