Joodse eretitel voor kerk in Warschau

wiki

De Raoul Wallenbergstichting heeft een herdenkingsplaats onthuld aan de Allerheiligenkerk in het voormalige getto van Warschau. De Joodse stichting verleent het gebouw de titel van Huis van Leven, omdat de toenmalige pastoor Marceli Godlewski er tijdens de Jodenvervolging onderdak en voedsel aan Joden heeft verschaft.
Godlewski deed dat ondanks het feit dat hij bijzonder goed besefte dat hij zijn leven riskeerde, zei Samuel Tenembaum van de Raoul Wallenbergstichting, in aanwezigheid van belangrijke vertegenwoordigers van de katholieke kerk en de Poolse overheid.

Het getto van Warschau werd in oktober 1940 door de Duitse gouverneur-generaal Hans Frank opgericht om Joden van de rest van de bevolking te isoleren. Het was het grootste Joodse getto tijdens de Tweede Wereldoorlog. Rond het getto, waar inwoners op een veel te kleine oppervlakte leefden, werd een muur gebouwd waardoor ze van de buitenwereld waren afgesneden.

Vanaf juli 1942 werden vanuit het getto honderdduizenden Joden naar kampen gedeporteerd. In nauwelijks 52 dagen tijd werden 300.000 mensen naar het vernietigingskamp Treblinka gedeporteerd. In 1943 kwamen de inwoners van het getto die nog niet aan ondervoeding of ziektes zoals tyfus waren overleden in opstand. Tijdens gevechten werden zevenduizend Joodse strijders gedood en nog eens zesduizend mensen werden verbrand of vergast.’

Bron: Kerknet

Beeldmerk Jonet.nl.Waardeert u dit artikel?

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Donatie
Betaalmethode
American Express
Discover
MasterCard
Visa
Maestro
Ondersteunde creditcards: American Express, Discover, MasterCard, Visa, Maestro
 
Kies uw betaalmethode

Wil je meer informatie of een hoger bedrag doneren? Ga naar jonet.nl/doneren

Categorie:

Home » Nieuws » Joodse eretitel voor kerk in Warschau