KLM vanaf eind augustus weer naar Tel Aviv

KLM B777 (beeld: Steven He, Flickr, https://creativecommons.org/publicdomain/mark/1.0/)

Na zeker zes maanden niet naar Israël gevlogen te hebben, durft KLM het vanaf eind augustus weer aan om dagelijks op Tel Aviv te vliegen. De vluchten worden hervat volgens de eerdere formule waarbij een tussenlanding wordt gemaakt op Cyprus om het KLM-personeel aldaar achter te laten. Vluchten naar Saoedi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten worden vooralsnog niet hervat.

KLM besloot begin dit jaar om voorlopig niet meer op Tel Aviv te vliegen. De internationale luchthaven Ben Gurion werd te risicovol geacht vanwege de Amerikaans-Israëlische oorlog met Iran. Nu de situatie rustiger lijkt en Israël al maanden geen raketten meer ontvangt vanuit Iran, wil de koninklijke luchtvaartmaatschappij het weer proberen.

Veiligheid voorop

Na 7 oktober 2023, de dag waarop terreurbeweging Hamas meer dan 1.200 Israëli’s en buitenlanders vermoordde, heeft KLM de lijndiensten naar Israël met regelmaat geschrapt. Dat gebeurde altijd uit veiligheidsoverwegingen. Op een gegeven moment werd besloten om het personeel niet langer in Israël te laten verblijven.

Lanarca

KLM’ers op vluchten naar Tel Aviv blijven na een tussenstop in Lanarca op Cyprus daar achter voor een overnachting. Vervolgens stijgt het vliegtuig op met ander personeel voor het laatste stukje naar Israël. Terug gaat het net zo, maar dan andersom. Op deze manier wil KLM de veiligheid van zijn personeel beter garanderen, zo heet het.

Anderen

Andere luchtvaartmaatschappijen zijn alweer begonnen met vliegen op Tel Aviv, waaronder het Griekse BlueBird Airways, dat sinds het voorjaar vanaf Schiphol naar Israël vliegt. Verder bieden EasyJet, El Al en Air Arkia lijnvluchten aan, soms dagelijks en soms wekelijks. Door de veiligheidssituatie in Israël wijzigen vluchten regelmatig. Sommige maatschappijen hebben routes tijdelijk opgeschort of hervat.

Vuurlinie

KLM zegt dat andere landen in het Midden-Oosten nog steeds niet zullen worden aangedaan. Daarmee wordt gedoeld op de bestemmingen Riaad en Dammam in Saoedi-Arabië en Dubai in de Verenigde Arabische Emiraten. Deze luchthavens liggen in de vuurlinie van de oorlog die momenteel woedt tussen Iran, Amerika en Israël.

Beeldmerk Jonet.nl.Waardeert u dit artikel?

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Donatie
Betaalmethode
American Express
Discover
MasterCard
Visa
Maestro
Ondersteunde creditcards: American Express, Discover, MasterCard, Visa, Maestro
 
Kies uw betaalmethode

Wil je meer informatie of een hoger bedrag doneren? Ga naar jonet.nl/doneren

Categorie: | |

Home » Nieuws » KLM vanaf eind augustus weer naar Tel Aviv