Valse bommelding Grote Synagoge Brussel

Grote Synagoge van Brussel (beeld: Google Maps)

De politie heeft in Brussel de buurt rond de Grote Synagoge een aantal uur afgesloten, omdat er een bommelding was binnengekomen. De zoekactie leverde echter niets op. Inmiddels is de omgeving weer vrij gegeven. Door de bommelding moest het huis van samenkomst worden geëvacueerd. Ook ontstonden er verkeersproblemen in de Belgische hoofdstad.

Bij de politie van het Brussels Hoofdstedelijk Gewest kwam in de vroege ochtend een bericht binnen dat er een bom in of bij de Grote Synagoge was geplaatst. Het was toen iets na zessen. De zaak werd zeer serieus genomen en meteen volgden er maatregelen. Dienders snelden naar het huis van samenkomst aan de Regentschapsstraat in de Zavelwijk, in het centrum van Brussel.

Veiligheidszone

De straat werd in beide richtingen afgesloten en er volgde een zoekactie in en rondom het gebouw. “We kunnen bevestigen dat er iets na zes uur vanochtend een bommelding binnenliep, gericht aan de Grote Synagoge”, meldde een woordvoerder van de politie aan VRT Nieuws. “De nodige maatregelen werden getroffen en er werd een veiligheidszone ingesteld.”

Verkeersinfarct

Doordat de Regentschapsstraat in beide richtingen was afgesloten, moest zowel het verkeer dat van het Koningsplein komt, als het verkeer dat van Louiza komt, omrijden. Daardoor ontstond er in het hart van Brussel een verkeersinfarct. Momenteel wordt er in de Belgische hoofdstad gewerkt aan de tunnels op de binnenring, dus bijna al het verkeer in het centrum liep vast.

Aanslagen

Nadat bleek dat het om vals alarm ging, werd de omgeving snel vrijgegeven en konden aanwezigen weer terug naar sjoel. Toch is het volgens deskundigen goed dat er snel is ingegrepen: Brussel heeft immers ervaring met aanslagen van moslimterroristen, onder meer op Joodse doelen. In 2014 vielen bij een aanslag op het Joods Museum vier doden en in 2016 waren er grote aanslagen in de metro en op vliegveld Zaventem.

Ingewijd

De Grote Synagoge van Brussel is de officiële zetel van het Centraal Israëlitisch Consistorie van België, en sinds 4 juni 2008, ook van de Conferentie van Europese Rabbijnen. Voor de rabbijnenconferentie is het dan ook de Grote Synagoge van Europa. De Joodse gemeenschap liet de synagoge in de wijk Zavel bouwen in 1875 door architect Désiré De Keyser. Het huis van samenkomst werd ingewijd in 1878.

Beeldmerk Jonet.nl.Waardeert u dit artikel?

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Donatie
Betaalmethode
American Express
Discover
MasterCard
Visa
Maestro
Ondersteunde creditcards: American Express, Discover, MasterCard, Visa, Maestro
 
Kies uw betaalmethode

Wil je meer informatie of een hoger bedrag doneren? Ga naar jonet.nl/doneren

Categorie: |

Home » Nieuws » Valse bommelding Grote Synagoge Brussel