Van der Plas ontmoet ambassadeur Israël in Den Haag

Van der Plas en Ephraim, Isr. ambassade, FB

Voorvrouw Caroline van der Plas van de BoerBurgerBeweging (BBB) heeft deze week een ontmoeting gehad met Modi Ephraim, de ambassadeur van Israël in Nederland. Ze spraken over verschillende onderwerpen waaronder de situatie in het Midden-Oosten, het belang van antisemitisme-bestrijding, en het versterken van de samenwerking tussen Israël en Nederland op gebieden als landbouw en water, aldus de ambassade in een bericht op Facebook. Verdere mededelingen over de inhoud van het bezoek werden niet gedaan.

Onder vuur

Van der Plas kwam vorige week op Twitter onder vuur te liggen nadat zij had getweet het ongepast te vinden dat de Oekraïense president Volodymir Zelensky op 4 mei naar Nederland was gekomen. De Oekraïner kwam op deze dag de Tweede Kamer toespreken, terwijl het eigenlijk gebruikelijk is dat er op de dag van Dodenherdenking niet aan politiek wordt gedaan. Tevens vond Van der Plas dat alleen Nederlandse doden op 4 mei kunnen worden herdacht. Ze werd op Twitter door zowel linkse als rechtse tegenstanders aangevallen op haar tweet. Later op de dag gaf ze uitleg over haar standpunt.

Pro-Joods, pro-Israël

Vooralsnog heet de BBB pro-Joods en pro-Israëlisch te zijn. De partij heeft zich in de Tweede Kamer sterk gedistantieerd van antisemitisme en heeft ook pro-Israëlische standpunten ingenomen. Van der Plas’ eerste motie, in 2021, ging over gelijke behandeling van etiketten. Volgens EU-regels moeten producten uit betwiste gebieden in Israël een sticker krijgen dat ze daar vandaan komen, maar voor andere betwiste gebieden in de wereld geldt die regel niet. BBB wil dat dit gelijk getrokken wordt. Ook kwam Van der Plas in het verweer tegen een antisemitische complottheorie over haar partij.

Lees ook:
Van der Plas in het verweer om ‘antisemitisch complot’ BBB

Daags na de overwinning van de BoerBurgerBeweging (BBB) ging op Telegram het verhaal rond dat de partij zou zijn betaald door Bayer en Monsanto. Volgens een antisemitische complottheorie zouden ‘de Joden’ deze bedrijven gebruiken om andere mensen te vergiftigen. BBB-voorvrouw Caroline van der Plas kwam op Twitter meteen in het verweer door hier afstand van te nemen. Desondanks namen anderen, onder wie BNR-commentator en zelfverklaard Volt-lid Arend-Jan Boekesteijn, de theorie over. 

Beeldmerk Jonet.nl.Waardeert u dit artikel?

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Donatie
Betaalmethode
American Express
Discover
MasterCard
Visa
Maestro
Ondersteunde creditcards: American Express, Discover, MasterCard, Visa, Maestro
 
Kies uw betaalmethode

Wil je meer informatie of een hoger bedrag doneren? Ga naar jonet.nl/doneren

Categorie:

Home » Nieuws » Van der Plas ontmoet ambassadeur Israël in Den Haag