Leidse studenten vervolgd voor Hitlergroet

Vervangende afbeelding voor wanneer er geen afbeelding beschikbaar is met de tekst: Geen afbeelding beschikbaar.

Vijf studenten uit Leiden moeten voor de rechter verschijnen omdat ze vorig jaar een regenboogzebrapad in Leiden met rode verf besmeurden en de Hitlergroet brachten. Het Openbaar Ministerie wil de mannen vervolgen voor vernieling en discriminatie. Dit meldt de NOS.

Het voorval werd gefilmd door een barman van een kroeg in de buurt. Op de beelden is te zien hoe de studenten in de weer zijn met de rode verf. Als ze klaar zijn trekt een van hen, een jongen met een kaal hoofd, zijn shirt uit en brengt de Hitlergroet.

In eerste instantie werd gedacht dat het ging om een incident rond extreem-rechtse jongeren, maar later bleek het om studenten te gaan; de actie was in het kader van hun ontgroening. De aspirant-leden van studentenvereniging Quintus hadden de opdracht gekregen iets te doen waarmee ze in het nieuws zouden komen.

Volgens Omroep West zijn de studenten tussen de 18 en 21 jaar. Het is niet bekend wanneer ze naar de rechtbank moeten.

Beeldmerk Jonet.nl.Waardeert u dit artikel?

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Donatie
Betaalmethode
American Express
Discover
MasterCard
Visa
Maestro
Ondersteunde creditcards: American Express, Discover, MasterCard, Visa, Maestro
 
Kies uw betaalmethode

Wil je meer informatie of een hoger bedrag doneren? Ga naar jonet.nl/doneren

Categorie:

Home » Nieuws » Leidse studenten vervolgd voor Hitlergroet