Asscher spreekt Martin Luther King-lezing uit

Asscher
wiki

Na de lezing van Asscher interviewt journalist Gijs Wanders advocaat Khalid Kasem, politica Kathleen Ferrier (voorzitter Stichting MLKLezing), en voorzitter Jaap Winter van het college van bestuur van de VU. Ook zal hij spreken met scholier Moon Manik. De gasten zullen spreken over de betekenis van de droom van Martin Luther King op hun leven en werk. De lezing wordt gehouden op 9 april.

De jaarlijkse Martin Luther King jr. lezing wordt georganiseerd door de stichting Martin Luther King lezing. Deze stichting is een initiatief van stichting De Boskant in Den Haag en de Vrije Universiteit in Amsterdam. In 1965 ontving King aan de VU het eredoctoraat in de sociale wetenschappen. De Martin Luther King jr. lezing werd eerder gehouden door onder meer James Kennedy, Paul Scheffer, Jesse Jackson, Jan Peter Balkenende, Mary King en bisschop Desmond Tutu.

Lodewijk Asscher (1974) is sinds 2012 vicepremier en minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid in het kabinet-Rutte II. Eerder deed hij onderzoek naar communicatiegrondrechten. In 2010 was hij waarnemend burgemeester van Amsterdam. Asscher heeft een Joodse achtergrond. Het is onduidelijk waarom de VU hem heeft gevraagd om de lezing uit te spreken [bl].

Beeldmerk Jonet.nl.Waardeert u dit artikel?

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Donatie
Betaalmethode
American Express
Discover
MasterCard
Visa
Maestro
Ondersteunde creditcards: American Express, Discover, MasterCard, Visa, Maestro
 
Kies uw betaalmethode

Wil je meer informatie of een hoger bedrag doneren? Ga naar jonet.nl/doneren

Categorie:

Home » Nieuws » Asscher spreekt Martin Luther King-lezing uit