CIDI: Pride moet afstand nemen van anti-Israëlbetogers

Vervangende afbeelding voor wanneer er geen afbeelding beschikbaar is met de tekst: Geen afbeelding beschikbaar.

De Pride in Amsterdam moet afstand nemen van de anti-Israëlbetogers. Tijdens de mars voor vrijheid en gelijke rechten voor de lhbtq-gemeenschap van afgelopen zaterdag waren ook andere leuzen te horen. Zo werd de Pride wel erg snel erg ongezellig, schrijft Jos Hummelen van CIDI in een opiniestuk in het Parool. Politie en de Pride-organisatie moeten ingrijpen.

Tijdens de Pride Walk in Amsterdam liepen zaterdag duizenden mensen mee om te betogen voor gelijke rechten voor de zogenoemde regenboogcommunity. De demonstratie was een van de weinige manifestaties tijdens Pride Week. Vanwege de coronamaatregelen ging de beroemde botenparade niet door. Ook vorig jaar lagen de festiviteiten stil. Over het algemeen verliep de mars rustig en feestelijk. Maar anti-Israëlbetogers misbruikten het evenement met anti-Israëlische boodschappen.

“Van ‘No Pride in Israeli Apartheid’ was het een glijdende schaal, waarbij uiteindelijk ‘Hamas! Hamas!’ via een megafoon te horen was. En vervolgens, geheel in lijn met de ideologie van de terroristische organisatie die zo’n twee miljoen Palestijnen in de houdgreep houdt: ‘Kill Israel!’”, schrijft Hummelen in de krant.

De betogers verweten Israël ook ‘pinkwashing’. Maar juist in Israël hebben lhbtq’s meer rechten dan waar dan ook in het Midden-Oosten. En het land organiseert ieder jaar een Pride-evenement waar honderdduizenden mensen op afkomen.

Volgens Hummelen is sprake van een schandvlek op het evenement als de politie en de Pride-organisatie niet ingrijpen. “CIDI roept Pride Amsterdam op dit soort haatdragende en extreme uitingen publiekelijk af te keuren.”

Lees ook:
Beit Ha’Chidush heeft primeur: Pride-dienst met transgender als hoofdgast.
Beit Ha’Chidush (BHC) houdt een speciale Pride-bijeenkomst met de Amerikaanse transgender Abby Stein als hoofdgast. De dienst wordt gehouden aan het begin van de Amsterdamse Pride-week, waarin de LHBTQI-gemeenschap centraal staat en er allerlei activiteiten op stapel staan. De progressief-Joodse gemeente BHC bestaat dit jaar 25 jaar en heeft vanaf het begin een bijzondere band met Pride gehad.

Beeldmerk Jonet.nl.Waardeert u dit artikel?

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Donatie
Betaalmethode
American Express
Discover
MasterCard
Visa
Maestro
Ondersteunde creditcards: American Express, Discover, MasterCard, Visa, Maestro
 
Kies uw betaalmethode

Wil je meer informatie of een hoger bedrag doneren? Ga naar jonet.nl/doneren

Categorie:

Home » Nieuws » CIDI: Pride moet afstand nemen van anti-Israëlbetogers