Dekker verdedigt mediabeleid

Er zal in Hilversum flink moeten worden bezuinigd: Dekker (VVD) wil 300 miljoen euro besparen op een budget van rond 900 miljoen euro. Partijen als de ChristenUnie zijn kritisch over de door Dekker voorgestelde wijzigingen, zoals het einde van het budget voor de levensbeschouwelijke 2.42-omroepen waaronder de Joodse Omroep.

De ChristenUnie kondigde gisteren tijdens het debat aan dat het een amendement indient om de kleine 2.42-omroepen voorlopig te behouden. CU-Kamerlid Gert-Jan Segers zoekt een meerderheid voor zijn amendement, zodat de opheffing ongedaan gemaakt kan worden. De partij noemt de kleine levensbeschouwelijke omroepen een uniek aspect van de publieke omroep. “Het gaat om het wezen van de democratie: minderheden zichtbaar maken. Dit kabinet kiest voor een verschraling van de publieke omroep en ontneemt gelovigen een stem in de publieke ruimte,” meent Segers.

Al eerder zei hij in het RKK-programma Kruispunt Radio dat er in de Mediabegroting voldoende ruimte is om het voortbestaan van de kleine levensbeschouwelijke omroepen te garanderen. Desgevraagd zegde staatssecretaris Dekker maandag toe te willen bezien dat levensbeschouwelijke programma’s binnen de grotere omroeporganisaties “een zachte landing” krijgen. 
 

Beeldmerk Jonet.nl.Waardeert u dit artikel?

Donatie
Betaalmethode
American Express
Discover
MasterCard
Visa
Maestro
Ondersteunde creditcards: American Express, Discover, MasterCard, Visa, Maestro
 
Kies uw betaalmethode
Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Wil je meer informatie of een hoger bedrag doneren? Ga naar jonet.nl/doneren

Categorie:

Home » Cultuur » Media » Dekker verdedigt mediabeleid