Derksen: Joods Nederland moet zich uitlaten over Israël

Johan Derksen, maart 2025 (beeld: SBS6, YouTube)

In de dagelijkse talkshow Vandaag Inside hebben tafelheer Johan Derksen en opiniemaker Wierd Duk discussie gehad over Israël. Wederom was de oud-voetballer kritisch over Israël. Volgens hem stelt het land zich als oorlogsmisdadiger op en moet de Joodse gemeenschap in Nederland ‘eens wat van zich laten horen’. Derksen stelde dat mensen geen antisemiet zijn als ze kritiek hebben op het Israëlische beleid.

Aan de borreltafel van Vandaag Inside kwam de hervatte oorlog van Israël tegen terreurorganisatie Hamas ter sprake. Derksen is daar zeer kritisch over. “Nu Israël gewoon weer binnenvalt in Gaza en er inmiddels alweer vierhonderd onschuldige doden onder vrouwen kinderen zijn gevallen, dan denk ik: houd het nou nooit op?” Volgens hem hebben ‘ze nu hun revanche zo langzamerhand wel gehad’.

Joden in Nederland

“Het worden nu echt oorlogsmisdaden,” zei Derksen. “En ik weet niet wat er in nou in Nederland aan de hand is, maar iedereen is bang om voor antisemiet uitgemaakt te worden. Je mag best kritiek op het beleid van Israël hebben terwijl je in je hart weet dat je helemaal geen antisemiet bent, hoor. En ik vind ook dat de Joodse gemeenschap in Nederland wel eens van zich af mag bijten, want die hoor ik ook niet.”

Tentje

Wierd Duk verdedigde de Joods Nederland door zelf een standpunt namens hen in te nemen. “Die kunnen toch zeggen: als Hamas zich overgeeft en de gijzelaars vrijlaat, dan is het afgelopen.” Derksen ging door. “Wat ze nu doen, met bommen gooien op tentenkampen omdat daar een of twee figuren van Hamas in een tentje liggen met vierhonderd vrouwen en kinderen eromheen die ook weggevaagd worden, ik vind dat te gek voor woorden.”

Niet vrijpleiten

Duk legde uit dat radicaal-rechts terug is in de Israëlische regering. “Die moet je ook niet vrijpleiten.” Hij vertelde waarom hij denkt dat Israël de oorlog nu voortzet. Ook twijfelt hij aan de cijfers van Hamas. “Het is een stadsoorlog, vergeet dat niet.” Roddelkoning Albert Verlinde bemoeide zich ermee. Hij vroeg zich af waarom dit alles nu zo plots plaatsvindt. Derksen: “Als er vandaag of morgen een keer vrede gesloten wordt, dan staat Hamas de volgende dag er weer. Die roei je niet zomaar uit.”

Beeldmerk Jonet.nl.Waardeert u dit artikel?

Donatie
Betaalmethode
American Express
Discover
MasterCard
Visa
Maestro
Ondersteunde creditcards: American Express, Discover, MasterCard, Visa, Maestro
 
Kies uw betaalmethode
Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Wil je meer informatie of een hoger bedrag doneren? Ga naar jonet.nl/doneren

Categorie: | |

Home » Cultuur » Media » Derksen: Joods Nederland moet zich uitlaten over Israël