Epke Zonderland’s voorbereiding op Spelen verstoord door oorlog Israël-Hamas

YouTube

Turner en Olympisch kampioen Epke Zonderland kan deze week niet meedoen aan een wedstrijd in Bulgarije, omdat hij tijdens een trainingsperiode in Israël door de mini-oorlog met Hamas in de problemen is gekomen. De Olympisch kampioen van 2012 aan het onderdeel rekstok was op donderdag 6 mei voor een korte trainingsstage naar Israël gegaan. Hij wilde daar onder de juiste klimatologische omstandigheden aan zijn Olympische oefening werken. Alles ging goed totdat de raketten van Hamas op het land neerkwamen.

Door de oorlog tussen Israël en Hamas werd het luchtruim gesloten voor de burgerluchtvaart. Veel maatschappijen vlogen niet meer van en naar het land, waardoor Zonderland niet weg kon en vast zat. “Het was duidelijk dat de situatie erg werd. De eerste dagen daarna ging het luchtalarm elke dag af en hebben meerdere keren een sprintje getrokken naar de schuilplaats die het dichtste bij was,” aldus de sportman. Zijn verblijf duurde langer en zijn voorbereiding op de World Challenge Cup in het Bulgaarse Varna is daardoor verstoord geraakt. Door de verloren tijd, logistieke belemmeringen en de coronamaatregelen ziet Zonderland daarom af van deelname.

Door in Bulgarije op te treden had de turner zich willen warmlopen voor de Olympische Spelen van Tokio, die in juli en augustus plaatsvinden. “Mijn voorbereiding op de Spelen moet ik nu weer aanpassen. Ook is op dit moment de laatste qualifier voor de Spelen, de World Cup in Doha, nog steeds niet definitief gepland. Maar ik blijf mij voorbereiden op de Spelen, mét of zonder qualifier in Doha,” zegt hij tegen het ANP. Of Zonderland moest schuilen voor de raketten van Hamas, wordt niet duidelijk.

Epke Zonderland groeide op in het Friese stadje Lemmer en was al jong ene turntalent. In 2004 behaalde hij bij de junioren een zilveren medaille op de rekstok tijdens de Europese kampioenschappen in Ljubljana en haalde hij de beste totaalscore van alle deelnemers aan de meerkamp. Daarna ging hij als een komeet verder. Zonderland behaalde eerste plaatsen in worldcup-wedstrijden en mocht in 2008 naar de Olympische Spelen van Peking. Vier jaar later en vele prijzen verder veroverde hij op de Spelen van Londen goud met een score van 16,533. Hij was op dat moment de enige persoon die ooit een drievoudig vluchtelement in een wedstrijd had uitgevoerd. In 2016 miste hij de Spelen van Rio de Janeiro.

Beeldmerk Jonet.nl.Waardeert u dit artikel?

Donatie
Betaalmethode
American Express
Discover
MasterCard
Visa
Maestro
Ondersteunde creditcards: American Express, Discover, MasterCard, Visa, Maestro
 
Kies uw betaalmethode
Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Wil je meer informatie of een hoger bedrag doneren? Ga naar jonet.nl/doneren

Categorie: | |

Home » Nieuws » Epke Zonderland’s voorbereiding op Spelen verstoord door oorlog Israël-Hamas