Crescas: Tussen Kiev en Jeruzalem, lezing – Amsterdam

Crescas: Tussen Kiev en Jeruzalem, lezing - Amsterdam

Wanneer

14 juni 2022    
20:00 - 22:00

Evenement type

Op dinsdag 14 juni 2022 organiseert Crescas een lezing met als thema Tussen Kiev en Jeruzalem. Deze lezing wordt gegeven door Peter Demant.

In de oorlog van Rusland tegen Oekraïne wijkt Israël nogal af van de unanieme westerse veroordeling van de eerste, en solidariteit met de andere. Ook Israëls weinig ruimhartige opvang van Oekraïense vluchtelingen loopt behoorlijk uit de pas – en lijkt haaks te staan op waarden die de Joodse Staat ooit tot ‘licht voor de naties’ hadden moeten maken. Althans in de ogen der zionistische vaderen.

Wat zijn de beweegredenen achter Israëls onprincipieel ogende en zigzaggende pogingen om een neutrale ‘middenkoers’ te varen die meer lijkt op die van China of Turkije dan op die van de VS of de EU? En wat betekenen ze voor Israëls positie in de wereld?

Peter Demant studeerde geschiedenis aan de Universiteit van Amsterdam en behaalde een livre-docência (post-doc) aan de Universidade de São Paulo in Brazilië. Hij is gespecialiseerd in Israël en de Palestijnen, het moderne Midden-Oosten en de Islamitische wereld.

Locatie: Van Boshuizenstraat 12, 1083 BA Amsterdam
Entree: 17,50 euro
Bestel hier kaarten!