‘Israël heeft auto-industrie veel te bieden’
‘Israël is in autoland ogenschijnlijk geen grote speler, maar op technologiegebied heeft het land de auto-industrie wel degelijk veel te bieden. Met name het leger blijkt een bron van kennis als het gaat om autonome mobiliteit’, zo meldt magazine Autoweek in een artikel over de Israëlische kennisindustrie en de mogelijkheden op autogebied. Het name de Israëlische start-ups zijn interessant voor de auto-industrie. De kennis van de bedrijfjes is opgedaan in het Israëlische leger, het IDF.
‘Onder meer Continental, Samsung, Daimler, Ford en General Motors hebben belangen in Israëlische startups, waardoor daarin bijna net zoveel wordt geïnvesteerd als in vergelijkbare Amerikaanse bedrijven. Ook Renault-Nissan, Volkswagen en Honda zouden al interesse hebben getoond. De letterlijke en figuurlijke afstand tot de auto-industrie is een nadeel, maar houdt de gretige investeerders niet tegen’, schrijft Autoweek. Ook BP is actief. Het Britse concern investeert 20 miljoen euro in StoreDot, een bedrijf dat snelladende accu’s voor elektrische auto’s ontwikkelt.
De Israëlische technologiesector kan ook leveren voor wat de beveiliging van computergestuurde auto’s betreft. De bolides van het Israëlische techbedrijf Imagry zijn een goed voorbeeld. Ze vertrouwen op eigen camera’s in plaats van de dure en ingewikkelde lasertechnologieën die daarvoor al beschikbaar zijn. Auto’s van Imagry, dat het hoofdkantoor in Eilat heeft, kunnen zelfstandig rijden op basis van sateliettechnieken. Deze auto’s kunnen ook handig zijn voor op sjabbat. De ontwikkelingswagens van Imagry kunnen in de toekomst een basis zijn voor zelf rijdende auto’s de hele auto-industrie.
Ten noorden van Tel Aviv heeft de Israëlische regering een stuk snelweg aangelegd voor zelfstandig rijdende auto’s, onder meer voor het testen ervan. Vanaf 2019 mogen er in Israël taxi’s rondrijden die al bijna helemaal zelfstandig kunnen rijden. ‘Eén van de bekendste Israëlische vondsten op het gebied van auto’s is vermoedelijk de slimme navigatie-app Waze. De overname van dat bedrijf door Google, dat er in 2014 na een bod van 1,3 miljard dollar toch 1,2 miljard dollar voor neertelde, gold destijds als het startpunt voor de enorme groei van Israëls inbreng in de auto-industrie’, aldus Autoweek.
Waardeert u dit artikel?
Doneer hier dan een klein bedrag. Jonet.nl is een journalistiek platform dat zonder giften niet kan bestaan. Wij danken u bij voorbaat.
Wil je meer informatie of een hoger bedrag doneren? Ga naar jonet.nl/doneren